Pekaes powiększa terminale w Krakowie i Kielcach

Peakes

Operator logistyczny poinformował o powiększeniu powierzchni terminalowej w oddziałach w Krakowie i Kielcach. Inwestycje Grupy Pekaes w infrastrukturę sieciową umożliwią sprawną obsługę większego potoku przesyłek drobnicowych.

– Zainteresowanie usługami logistycznymi, po chwilowym przestoju związanym z sytuacją epidemiczną, stopniowo wzrasta – tłumaczy powrót do inwestycji Sławomir Szema, dyrektor sieci krajowej Pekaes.

Małopolski oddział firmy znajduje się w pobliżu obwodnicy Krakowa. Położony na jego terenie terminal dystrybucyjny klasy A zyskał kilka nowych doków, a jego powierzchnia powiększyła się o ponad 1 tys. mkw. i obecnie wynosi 3,4 tys. mkw. Natomiast terminal zlokalizowany
w kieleckim oddziale został powiększony o kolejne 1 tys. mkw. i cztery doki. Aktualnie w tej lokalizacji oddano użytku ponad 3 tys. mkw. powierzchni terminalowej wyposażonej w 30 doków.

Na początku roku operator otworzył 20. Oddział PEKAES w Mińsku Mazowieckim. Zwiększył również powierzchnię magazynową
w obszarze logistyki kontraktowej na Mazowszu, a w kwietniu oddał do użytku nowy terminal w Lublinie, który jest obecnie najnowocześniejszym terminalem w sieci drobnicowej Pekaes.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane