Targi TransLogistica Poland 2019

W stołecznym EXPO XXI odbywają się VII Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland. Biorą w nich udział najbardziej liczące się branżowe firmy. W ciągu trzech dni ofertę zaprezentuje ponad 285 wystawców.

W targach biorą udział takie firmy logistyczne jak Dachser, CEVA Logistics, DSV czy Raben. Nie zabrakło także dostawców paliw (m.in. Orlen, Lotos i Shell) oraz Zarządu Morskiego Portu Gdynia czy przewoźników morskich (np. estońskie linie promowe Tallink).

Zainteresowaniem uczestników imprezy cieszyło się m.in. stoisko litewskiej firmy Girteka, która otworzyła w tym roku oddział w Poznaniu. Aktualnie oddział posiada flotę licząca ok. 100 ciągników siodłowych. – Nasze auta jeżdżą głównie po Niemczech oraz na trasach między Polską i Rosją. Współpracujemy z największymi markami europejskimi. Polskich klientów praktycznie nie obsługujemy – opowiada Miroslav Kviatkovskij, menedżer oddziału Girteka Logistics.

Na targach można zapoznać się z ofertą urządzeń wspomagających operacje logistyczne. Jednym z dostawców techniki jest firma SILAR. – Prezentujemy rampy samochodowe polskiej firmy WM System, które znajdują zastosowanie nie tylko w transporcie, ale wszędzie, gdzie ktoś korzysta z samochodów dostawczych. Na stoisku mamy też podnośnik samo-ładujący fińskiej spółki Innolift. To cenione przez europejskich klientów narzędzie – opowiada Damian Kwiatkowski z firmy SILAR.

Targi TransLogistica Poland potrwają do 7 listopada. Podczas imprezy odbywają się branżowe konferencje i panele dyskusyjne, a jedną z imprez towarzyszących są targi pracy TransLogistica Jobs.