CPK planuje przejąć kontrolny pakiet akcji Torpolu

Arch. TORPOL

Towarzystwo Finansowe Silesia oraz Centralny Port Komunikacyjny zawarły przedwstępną umowę sprzedaży posiadanych przez TFS akcji spółki Torpol. Umowa obejmuje 8 728 600 akcji stanowiących 38 proc. wszystkich akcji, co oznacza przejęcie kontroli nad spółką.

W wyniku planowanej transakcji Torpol zyska nowego strategicznego inwestora, który zgodnie z przedstawianymi prognozami i prowadzonymi działaniami, przygotowuje się się do budowy infrastruktury kolejowej, drogowej i lotniczej.

– Torpol jest jednym z liderów rynku modernizacji linii kolejowych i jest w pełni gotowy do realizacji dużych, skomplikowanych kontraktów wielobranżowych infrastrukturalnych, w tym planowanych przez CPK inwestycji kolejowych, które pozwalają na dywersyfikację podmiotową sprzedaży usług świadczonych przez spółkę – powiedział Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Pozostałe 10,41 proc. akcji Torpolu należy do Nationale Nederlanden OFE, 8,79 proc. akcji należy do do PKO TFI S.A., a pozostali akcjonariusze kontrolują 42,8 proc. akcji spółki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane