DCT Gdańsk planuje wybudować parking i biurowiec

Terminal DCT Gdańsk
DCT Gdańsk

Największy terminal kontenerowy na Bałtyku – DCT Gdańsk wchodzi w kolejną fazę rozbudowy. Po wydzierżawieniu pod koniec 2020 r. na 30 lat od Portu Gdańsk blisko 6,5 ha terenów inwestycyjnych, terminal powiększy się o place przeładunkowe, parking i budynek biurowy.

Inwestycje zaplanowane na terenie objętym najnowszą umową z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk, umożliwią DCT Gdańsk odsunięcie od nabrzeży procesów, które nie muszą być wykonywane blisko burty, ale też pozwolą terminalowi poszerzyć portfel usług. – Dzięki temu nie tylko zwiększymy naszą przepustowość, ale również zwiększymy naszą atrakcyjność dla klientów – twierdzi Laurent Spiessens, zastępca dyrektora generalnego DCT Gdańsk.

Na terenie Portu Gdańsk wciąż dostępne są tereny pod inwestycje o łącznej powierzchni ponad. 70 ha. Należy do nich atrakcyjny teren z bezpośrednim dostępem do już istniejącego pirsu głębokowodnego. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk stara się przygotować kolejne tereny pod inwestycje. – Porządkujemy przestrzeń, utwardzamy place i budujemy coraz nowocześniejszą infrastrukturę, by maksymalnie przyśpieszyć rozwój nowego biznesu – mówi Bartosz Bloch, menedżer ds. rozwoju biznesu w Porcie Gdańsk.

W połowie 2021 roku Port Gdańsk zakończy współfinansowane z środków CEF pogłębienia toru wodnego w Porcie Wewnętrznym, modernizację nabrzeży o łącznej długości ponad 5 km, oraz rozbudowę i modernizację sieci drogowo-kolejowej w Porcie Zewnętrznym, której celem jest polepszenie dostępu do portu od strony lądu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane