Na drogi wyjechało więcej ciężarówek niż przed rokiem

GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad analizuje ruch na zarządzanych przez siebie trasach w oparciu o dane ze stanowisk automatycznego pomiaru ruchu. Z przedstawionych danych wynika, że w październiku wzrosła o 9 proc. liczba pojazdów na drogach, w porównaniu z tym samym okresem roku 2019.

Pandemia koronawirusa odbiła się negatywnie na gospodarce, także na przewozach towarów, ale z danych GDDKiA wynika, że przewozy ładunków po drogach rosną. W okresie od 5 do 11 października ruch samochodów ciężarowych wzrósł o 9 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku minionego. Po porównaniu zaś ruchu ciężarówek w tym samym tygodniu września i października 2020 r. odnotowano wzrost o 1 proc.

Dane z 31 stanowisk automatycznego pomiaru ruchu wskazują, że natężenie samochodów ciężarowych w okresie 5-11 października tego roku wyniosło 4668. Przed rokiem było to 4297.

Co ciekawe, natężenie ruchu samochodów osobowych w tych samych okresach zmniejszyło się o 4 proc., ponieważ wyniosło: 21063 (2020 r.) i 21929 (2019 r.).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane