Na S8 w stolicy działają odcinkowe pomiary prędkości

Sprint

Olsztyńska firma sprint zakończyła montaż kolejnych urządzeń do odcinkowych pomiarów prędkości na S8 w Warszawie. Równocześnie trwa montaż lamp doświetlających 24 inne urządzenia. Wszystkie prace odbywają się na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Na początku listopada zakończył się montaż i uruchomienie systemów pomiaru średniej prędkości na 4 odcinkach drogi S8 w Warszawie. Dwa kontrolują ruch w stronę Poznania, a dwa w kierunku Białegostoku – po jednym po każdej stronie Wisły. Odcinek wschodni ma długość 4,04 km w obu kierunkach, a zachodni 3,08 km w kierunku do Wisły i 2,95 km w kierunku od Wisły.

Ponadto, od października trwa planowana na 12 tygodni modernizacja 24 urządzeń OPP zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Zostaną one wyposażone w lampy doświetlające, dzięki czemu pomiary będą dokładniejsze i łatwiejsze do wykonania nawet w trudnych warunkach pogodowych. Łącznie zostanie zamontowanych 100 lamp wspierających rejestratory typu UnicamVELOCITY3, które zamontowano na polskich drogach w latach 2014-2015.

– Nasza współpraca z GITD w ramach różnych projektów trwa już od przeszło 6 lat.

Uruchomione właśnie w Warszawie systemy OPP, składające się z kamer ANPR, umożliwiają identyfikacją parametrów pojazdu i kierowcy w każdych warunkach pogodowych. Także w nocy. Z kolei lampy montowane przez nas na starszych urządzeniach pozwolą im osiągnąć ten sam poziom skuteczności, co nowoczesne systemy. Jakość zdjęć nie będzie już zależna od ilości światła słonecznego i identyfikacja kierowcy będzie łatwiejsza – mówi Waldemar Matukiewicz, wiceprezes Sprintu.

Poddawane modernizacji urządzenia zlokalizowane są w całej Polsce: 5 w województwie mazowieckim, 4 w śląskim, 3 w łódzkim, po 2 w lubelskim, lubuskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim oraz po 1 w województwach małopolskim, podlaskim, opolskim i świętokrzyskim.

W 2015 r. firma Sprint uruchomiła na zlecenie GITD 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości w 13 województwach. Mają one długość od ok. 900 m do ponad 7 km. Od 2017 r. Sprint odpowiedzialny jest za ich utrzymanie i serwisowanie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane