Port lotniczy w Szymanach obsłuży towary niebezpieczne

Samolot na lotnisku Olsztyn Mazury
Port Lotniczy Olsztyn Mazury / Facebook

Decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego spółka Warmia i Mazury, zarządzająca Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach, uzyskała zezwolenie na obsługę materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka. Dzięki temu lotnisko rozszerzy usługi z zakresu lotniczego cargo.

Możliwość obsługi materiałów niebezpiecznych wysokiego ryzyka stanowi element Certyfikatu Agenta Obsługi Naziemnej (AHAC) oraz Programu Ochrony Zarejestrowanego Agenta Warmia i Mazury w ramach obsługi ruchu cargo, który lotnisko otrzymało w 2021 ro. Dzięki zezwoleniu spółka została uznana za zdolną do prowadzenia lotniskowej obsługi naziemnej statków powietrznych, wykonywanych na rzecz przewoźników lotniczych w zakresie obsługi materiałów niebezpiecznych.

Materiały niebezpieczne wysokiego ryzyka w transporcie lotniczym to materiały niebezpieczne, które mogą zostać użyte do popełnienia aktu bezprawnej ingerencji w lotnictwie cywilnym – ich przewóz i obsługa wymagają szczególnych procedur bezpieczeństwa oraz ścisłego przestrzegania regulacji międzynarodowych i krajowych.

– Zgodnie z planem, cały czas rozwijamy zakres naszej działalności w obszarze ruchu cargo. Jest to dla nas ważny sektor, który ma duży potencjał. Nowe, uzyskane przez nas uprawnienia potwierdzają wysokie standardy obsługi w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury i otwierają przed nami nowe kierunki rozwoju – komentuje Wiktor Wójcik, prezes spółki Warmia i Mazury.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane