Remont na autostradzie A4 zakończony przed terminem

GDDKiA

Do końca listopada miały trwać prace przy remoncie 12-km odcinka północnej jezdni autostrady A4 pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Wykonawca zakończył prace przed terminem i od dziś (19 listopada), kierowcy znów mają do dyspozycji obie jezdnie.

GDDKiA informuje, że remont podzielono na dwa etapy, a prace rozpoczęły się na początku sierpnia br. frezowaniem nawierzchni na ponad 7-kilometrowym odcinku (od km 256,7 do km 264). Prace zakończono 6 października, a wcześniej, 21 września, równolegle rozpoczęto drugi etap remontu na pozostałych ok. 5,5 km północnej jezdni A4 (od km 264 do km 269,5).

Zwężenie jeszcze przez kilka dni
Od czwartku, 19 listopada, jezdnia północna w kierunku Wrocławia jest przejezdna dla kierowców. Przez kilka dni na jezdni południowej w kierunku Katowic, na odcinku od km 264 do 269, będzie obowiązywało zawężenie do jednego pasa. Związane jest to z usuwaniem barier. GDDKiA apelują do kierowców o zachowanie ostrożności.

Zakres prac przewidzianych remontem obejmował wymianę warstwy ścieralnej i wiążącej, ale również punktowo wymianę podbudowy, remont odwodnienia, wykonanie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej, remont obiektów mostowych, montaż punktowych elementów odblaskowych, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy gruntowych wraz z obsianiem trawą, montaż barier linowych na przejazdach awaryjnych oraz wymianę barier betonowych.

Zaplanowano kolejne remonty
Podczas prowadzenia prac jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) na tym odcinku była całkowicie zamknięta. Ruch odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic, przy czym kierowcy jadący do Wrocławia mieli przez cały czas do dyspozycji dwa pasy ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Katowic, w zależności od etapu remontu, mieli do dyspozycji jeden lub dwa pasy ruchu. Do rozdzielenia przeciwnych kierunków ruchu zastosowano bariery separacyjne.

Od 2013 roku wyremontowano już większość nawierzchni autostrady A4 pomiędzy Wrocławiem i Kędzierzynem-Koźlem. Na 2021 rok zaplanowano remont południowej jezdni pomiędzy węzłem Kędzierzyn-Koźle i granicą woj. opolskiego i śląskiego, a na rok 2022 remont jezdni północnej od MOP-u Góra św. Anny do granicy woj. opolskiego i śląskiego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane