Więcej miejsc parkingowych na MOP-ach przy A4

GDDKiA

Trwają prace przy rozbudowie trzech Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4 w woj. opolskim. Na dwóch z nich zaawansowanie robót wynosi ok. 70 proc., a na trzecim wykonawca rozpoczął prace zasadnicze. Przebudowa zakończy się w IV kwartale 2023 r.

Na MOP-ie Jankowice Wielkie, Prószków oraz Przysiecz liczba miejsc parkingowych zwiększy się o 20 miejsc. Kierowcy i pasażerowie będą mieli do dyspozycji zmodernizowane budynki sanitariatów. Teren będzie oświetlony przy wykorzystaniu oszczędniejszych źródeł światła. Zadanie jest realizowane przez firmę Transkom Białdyga. Wartość umowy to ok. 17,9 mln zł.

GDDKiA informuje, że na MOP-ie Jankowice Wielkie (przy jezdni w kierunku Wrocławia) rozpoczęto przebudowę dróg manewrowych, chodników, terenów zielonych oraz remont budynku sanitariatów. Na MOP-ie planowana jest także wymiana oświetlenia, instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła oraz ogrodzenia.

Na MOP-ach Prószków i Przysiecz, położonych naprzeciwko siebie po obu stronach autostrady, których powierzchnia została powiększona, prace są najbardziej zaawansowane. Wykonawca przed rozpoczęciem sezonu zimowego niemal ukończył nowe drogi manewrowe i serwisowe. Do położenia została jeszcze tylko warstwa ścieralna. Wybudowano bądź przebudowano kanalizację deszczową, widoczne są już dodatkowe miejsca parkingowe wykonane w technologii betonowej. Wyremontowano budynki sanitariatów, ułożono krawężniki oraz wymieniono dotychczasowe oświetlenie sodowe na ledowe.

Obecnie układana jest kostka betonowa na wyspach i chodnikach, trwa montaż ogrodzenia. Na obu MOP-ach ustawiono rampy do odśnieżana pojazdów ciężarowych, wokół których ułożona zostanie kostka brukowa.

Prace na tych MOP-ach obejmują także montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła. Wykonawca wykona również wiaty wypoczynkowe, humusowanie terenu, nasadzenia roślinności oraz oznakowania pionowe i poziome.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane