Alfa Bond Kohlhauer otworzył siedzibę w Kajetanach

AXI IMMO

Producent ekranów akustycznych zdecydował się na wynajęcie ponad 1900 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej wraz z gruntem na terenie prywatnej inwestycji zlokalizowanej przy trasie S8 w Kajetanach na Mazowszu.

Alfa Bond Kohlhauer oferuje systemy ochrony przed hałasem drogowym i kolejowym. Firma powstała w 2006 r. Wykorzystuje doświadczenie jednego z największych w Niemczech producentów ekranów – firmy R. Kohlhauer.

– Nadrzędnym celem, który chcieliśmy osiągnąć podczas transakcji była konsolidacja wszystkich operacji biznesowych prowadzonych przez firmę Alfa Bond Kohlhauer w Polsce. Inwestycja w Kajetanach pozwoliła na ulokowanie w jednym miejscu siedziby głównej firmy, hali produkcyjnej, a także wzbogacenie naszej powierzchni o duży showroom – mówi Maciej Zakrzewski, dyrektor zarządzający Alfa Bond Kohlhauer.

– Firma sprecyzowała swoje zapotrzebowanie dotyczące powierzchni i standardu technicznego, który powinna spełniać jego nowa hala produkcyjna. W czasie rozmów pojawiło się dodatkowe wymaganie. Otóż do relatywnie niewielkiej powierzchni hali, Klient wymagał sporo miejsca na składowanie wybranych surowców jak i gotowych wyrobów gabarytowych przed wysyłką. Po przeanalizowaniu dostępnych zasobów rynku, nowa inwestycja w Kajetanach okazała się najbardziej konkurencyjna pod względem potrzeb firmy, warunków finansowych i  najważniejsze, oferowała ponad 3500 mkw. dodatkowego placu składowego – opowiada Damian Kińczyk, konsultant w dziale powierzchni magazynowych i logistycznych firmy AXI IMMO, która pośredniczyła w transakcji wynajmu obiektu.

Nieruchomość to typowy obiekt w formule SBU, czyli small business unit, wpisujący się w model tzw. magazynów miejskich zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji.

– Witamy Alfa Bond Kohlhauer wśród naszych klientów i cieszymy się, że podpisanie przez nią umowy najmu pozwoliło nam na zakończenie procesu komercjalizacji inwestycji – powiedział Sławomir Piotrkowicz, właściciel kompleksu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane