Andrzej Waszczuk szefem oddziału Dachser w Warszawie

Dachser

Funkcję kierownika oddziału Dachser w Warszawie objął Andrzej Waszczuk. Firma logistyczna poinformowała, że zastąpił na tym stanowisku Annę Trzcińską-Śliwińską, która aktualnie odpowiada za rozwój biznesu Dachser we wschodniej Polsce.

Andrzej Waszczuk jest managerem z 25-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Z Dachser związany jest od 2015 roku – dotychczas odpowiadał za logistykę kontraktową w naszym kraju. Nowy kierownik stołecznego oddziału ukończył studia na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania łańcuchem dostaw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Waszczuk będzie łączył funkcję kierownika oddziału Dachser w Warszawie ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami związanymi z logistyką kontraktową do momentu powołania jego następcy.

Dachser działa na polskim rynku od 15 lat obsługując eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych (Dachser DIY Logistics) i branży chemicznej (Dachser Chem Logistics). Obecnie spółka dysponuje w Polsce 25 tys. mkw. powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tys. mkw. magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. W 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 mln zł, obsługując 1,9 miliona przesyłek.

Aktualnie w kraju działa 9 oddziałów firmy zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane