Antwerpia: terminale przechodzą na 24-h system pracy

PSA Antwerp

Port w Antwerpii informuje, że terminale kontenerowe Europa i Noordzee, zlokalizowane na prawym brzegu Skeldy, będą od czerwca czynne również w nocy. Tym samym zwiększy się efektywność przeładunków w całym porcie.

24-godzinny system pracy zacznie obowiązywać w dwóch terminalach zarządzanych przez firmę PSA Antwerp, zlokalizowanych na prawym brzegu rzeki: Europa i Noordzee. Dodatkowo terminal kontenerowy MedRepair będzie otwierany godzinę wcześniej niż dotychczas (o 5.00). Obie inicjatywy są wynikiem współpracy kilku podmiotów w antwerpskim porcie: Zarządu Portu Antwerpia, Alfaport Voka, terminali i przewoźników.

Celem wprowadzenia całodobowej obsługi ciężarówek jest poprawa efektywności oraz ograniczenie przestojów w transporcie. Kolejnym etapem podjętych działań będzie zaangażowanie w tym samym systemie pracy innych podmiotów z łańcucha logistycznego w ramach inicjatywy Multimodaal.Vlaanderen (Multimodalny Region Flamandzki).

Wprowadzając nocną zmianę w dwóch terminalach do obsługi ciężarówek PSA wspiera działania na rzecz uruchomienia nocnej logistyki w całym porcie Antwerpia. W terminalach na lewym brzegu Skeldy nocne operacje są wykonywane od ponad roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane