Austriacy wybudują na Okęciu magazyn typu SBU

Wizualizacja miejsca na magazyn
Savills

Grupa Octava Property Trust (OPT) sprzedała działkę inwestycyjną pod budowę magazynu typu SBU (z ang. small business unit) austriackiemu inwestorowi finansowemu. Według firmy doradczej Savills, zaangażowanej wspólnie z Avison Young w proces poszukiwania inwestorów, rynek magazynowy w Warszawie rośnie najszybciej w skali całej Polski.

Działka inwestycyjna o powierzchni ponad 1,3 ha położona jest przy lotnisku Chopina, w pobliżu skrzyżowania Alei Krakowskiej i południowej obwodnicy Warszawy. – Lokalizacja działki w obrębie klastra logistycznego międzynarodowego portu lotniczego gwarantuje dostęp do wydajnej sieci transportowej i wygodnego połączenia z wieloma centrami dystrybucyjnymi. Jest to znakomita lokalizacja pod budowę magazynu miejskiego typu SBU – mówi Henryk Rytwiński, w Octava Property Trust.

Nowym właścicielem działki został fundusz inwestycyjny z Austrii, który nabył ją z planem budowy magazynu typu SBU o powierzchni ok. 8 tys. mkw. Najmniejsze moduły magazynowe w planowanym budynku będą miały po ok. 500 mkw. powierzchni magazynowo-wystawienniczej i biura o pow. ok. 100 mkw.

– Okolice lotniska Chopina to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla logistyki miejskiej. Bliskość głównych dróg krajowych i autostrad oraz duży rynek zbytu to jedne z głównych atutów przyciągających inwestorów zainteresowanych aktywami magazynowymi. Warszawski rynek magazynowy rośnie najszybciej w skali całego kraju, a szczególnie duże jest zapotrzebowanie na mniejsze powierzchnie (moduły) ze strony firm handlowych i sektora e-commerce – mówi Rafał Bochenek, manager ds. zakupu gruntów w Savills.

Firmy doradcze Savills i Avison Young reprezentowały sprzedającego i jest to ich druga wspólna transakcja w ostatnich tygodniach. Z kolei Kancelaria Penteris zapewniała doradztwo prawne dla sprzedającego w trakcie całego procesu.

Grupa Octava Property Trust (OPT) jest właścicielem 12 nieruchomości w Polsce, w większości zlokalizowanych na terenie Warszawy i innych obszarach wielkomiejskich, takich jak m.in. Wrocław, Poznań i Trójmiasto.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane