Budowa Hillwood Targówek na półmetku

Hillwood Polska

Zakończyły się prace konstrukcyjne w pierwszym budynku parku logistycznego Hillwood Targówek przy ul. Bardowskiego w Warszawie. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a budowa właśnie osiągnęła swój półmetek. Hala o powierzchni prawie 25 tys. mkw., zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

W ramach projektu Hillwood Targówek powstaną dwie hale magazynowe klasy A o powierzchniach po 24 609 mkw. każda. Nowy park logistyczny znajduje się na terenie warszawskiego Targówka przy ul. Bardowskiego.

– Nasza inwestycja na Targówku cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dostawców oraz firm z sektora e-commerce, którzy konkurują między sobą skracając czas dostawy do docelowych odbiorców – mówi Katarzyna Żbikowska, business development director w Hillwood Polska. – Jednym z największych atutów Hillwood Targówek jest lokalizacja umożliwiającą dojazd do parku magazynowego komunikacją miejską. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać nasze centrum logistyczne nie tylko jako magazyn ostatniej mili, ale również siedzibę firmy, punkt serwisowy czy też showroom – dodaje.

Warszawa jest wiodącym rynkiem na logistycznej mapie Polski. Według danych agencji JLL za pierwszy kwartał tego roku, popyt na powierzchnię magazynową w stolicy i okolicach wyniósł 209,5 tys. mkw., co stanowi prawie 25 proc. popytu w całym kraju.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane