Centrum magazynowe w Adamowie sprzedane za 0,5 mld zł

Savills IM

Savills Investment Management, w imieniu Savills IM European Logistics Fund 3, kupił obiekt magazynowy A2 Warsaw Park od Invesco Real Estate. Wartość transakcji wyniosła 112,5 mln euro (516 mln zł).

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy fundusz inwestycyjny, nabył centrum logistyczne A2 Warsaw Park w miejscowości Adamów w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Nieruchomość została kupiona od Invesco Real Estate, w imieniu funduszu logistycznego Savills IM European Logistics Fund 3 (ELF3), który posiada łącznie 11 inwestycji w Europie. Zakup obiektu w Adamowie jest największą transakcja tego inwestora w Europie.

Centrum magazynowe A2 Warsaw Park, zrealizowane przez Invesco w partnerstwie z Panattoni Europe, jest zlokalizowane w Adamowie, tuż przy węźle autostrady A2 „Grodzisk Mazowiecki”. Oddane do użytku w 2020 r. A2 Warsaw Park jest jednym z największych obiektów magazynowych typu multi-let w Polsce, oferującym ponad 106 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach jednego budynku. A2 Warsaw Park przeznaczony jest zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Obiekt jest w całości wynajęty w oparciu o długoterminowe umowy.

Wartość inwestycji wyniosła 112.5 mln EUR, dzięki czemu wartość portfela aktywów zarządzanych przez Savills IM w Polsce przekroczyła 1,6 mld EUR.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane