Contargo i Hatrans wybudują terminal kontenerowy w Łodzi

Reachstacker z konteneremm
Pixabay

Spółka J.V. Contargo Hatrans planuje wybudować na Teofilowie terminal intermodalny, który będzie obsługiwał kontenery docierające z Chin do Łodzi. Ładunki będą następnie transportowane koleją do terminali w Europie Zachodniej.

W 2016 r. spółka Hatrans, operator pociągów na Nowym Jedwabnym Szlaku, zamierzała wybudować terminal intermodalny w łódzkich Chojnach. Inwestycja nie doszła do skutku. W marcu 2024 r. serwis internetowy urzędu miasta Łodzi poinformował, że terminal jednak powstanie, tylko, że na Teofilowie – w pobliżu hubu logistycznego Hatrans. Tym razem inwestorem będzie spółka J.V. Contargo Hatrans, którą łódzkie przedsiębiorstwo założyło wraz z niemieckim operatem intermodalnym i zarządcą terminali – Contargo (Grupa Rhenus).

Źródło: Łódź.pl

Terminal powstać ma na terenie o powierzchni 6 ha. W obiekcie zostaną wybudowane trzy tory kolejowe oraz miejsca do składowania i obsługi kontenerów. Terminal obsłuży ładunki docierające z Chin oraz pociągi kursujące z Łodzi do terminalu Contargo w Europie Zachodniej, a także do polskich portów morskich.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane