Dachser przejął australijską firmę spedycyjną

Dachser

Niemiecki operator DACHSER Air & Sea Logistics (ASL) przejął półkę ACA International, spedytora lotniczego i morskiego, działającego w Australii i Nowej Zelandii, a także w USA.

ACA International zatrudnia 56 osób. W 2021 roku firma osiągnęła przychód w wysokości około 75 mln euro. Firma została założona przez osoby prywatne w 1982 roku i zajmuje się spedycją lotniczą i morską. Zapewnia swoim klientom w Australii i Nowej Zelandii zintegrowane usługi transportu międzynarodowego. Edoardo Podesta, COO ASL and Managing Director w ASL APAC informuje, że przejęcie tego przedsiębiorstwa pozwala Dachser Air & Sea Logistics kontynuować wzrost przez akwizycje, a dzięki wejściu do Australii i Nowej Zelandii wypełnić lukę w globalnej sieci własnych lokalizacji.

Główna siedziba firmy mieści się w australijskim Melbourne, a dwa dodatkowe biura znajdują się w Sydney i Brisbane. ACA International ma także trzy biura w Nowej Zelandii – w Auckland, Wellington i Hamilton. Firma posiada dodatkowy oddział w Kansas City, w Stanach Zjednoczonych. Jest również obecna w regionie Wielkich Chin. Lokalizacje w Chinach nie są częścią przejęcia. Dachser obsługuje swoich klientów w Chinach z własnych lokalizacji od 2003 roku.

Przez 14 lat ACA International była prowadzona/kierowana przez specjalistów w dziedzinie logistyki transportu lotniczego i morskiego: Adama Cruttendena, Glenna Halla, Marka Weeksa i Herveya Grahama. Po przejęciu rolę dyrektora zarządzającego ASL Oceania obejmie Adam Cruttenden.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane