Dawna mleczarnia zmieni się w centrum logistyczne

Garbe Industrial Real Estate

Firma Garbe Industrial Real Estate z siedzibą w Hamburgu nabyła część terenu przemysłowego „Stara Mleczarnia” o powierzchni ok. 48 tys. mkw. w niemieckiej miejscowości Gera na wschodzie Turyngii. Spółka zamierza wybudować tam kompleks logistyczny.

Zakupiona nieruchomość była częścią dawnego terenu przemysłowego „Alter Milchhof” („Stara Mleczarnia”). Sprzedającym było FAB Grundbesitz – lokalne przedsiębiorstwo z Gery. – Jest popyt, ale nie ma podaży nowych powierzchni komercyjnych. Dzięki zakupowi nowej nieruchomości zabezpieczyliśmy tern pod nową inwestycję w atrakcyjnym regonie Wschodniej Turyngii, który jest doskonale skomunikowany z miastem Gera – mówi Adrian Zellner, członek zarządu Garbe Industrial Real Estate.

W planach Garbe Industrial Real Estate jest wybudowanie w Gerze komercyjnego centrum logistycznego o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. Jego budowa powinna rozpocząć się w kwietniu 2024 r. Zanim jednak rozpocznie się budowa, teren musi zostać przygotowany. Wykonana zostanie rozbiórka istniejących budynków dawnej mleczarni, a także utylizacja i recykling materiałów. Być może konieczne będzie zbadanie terenu pod kątem pozostałości z czasów II wojny światowej. – W projekt przekształcenia starego kompleksu przemysłowego w nowoczesne centrum logistyczne, zainwestujemy 34 mln euro. Zastosujemy w nim wyśrubowane norny ekologiczne – zapowiada Zellner.

W procesie nabycia nieruchomości doradzała firma Colliers Leipzig.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane