DSV Panalpina przejmuje Prime Cargo

DSV Panalpina

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju przedsiębiorstwo DSV Panalpina rozwija się poprzez akwizycje. Firma właśnie poinformowała o przejęciu nowego podmiotu – Prime Cargo od japońskiego Mitsui-Soko Group. Oznacza to, że stanie się właścicielem biznesów Prime Cargo w Polsce, Danii, Chinach i Hongkongu.

DSV Panalpina przejmuje Prime Cargo, międzynarodową firmę spedycyjną z siedzibą w Kolding (Dania). Spółka ta prowadzi działalność m.in. w Polsce. W Goleniowie jest siedziba spółki Prime Cargo Poland.

Prime Cargo było atrakcyjne dla duńskiego potentata ze względu na wysoki stopień specjalizacji w wybranych branżach. Dzięki kompetencjom w dziedzinie obsługi e-commerce i branży odzieżowej, spółka Prime Cargo uzupełni działalność polskiej dywizji DSV Solutions.

– Klienci Prime Cargo skorzystają z globalnej sieci i nowych usług, a obecni klienci DSV uzyskają dostęp do większych możliwości w zakresie obsługi e-commerce i branży odzieżowej – czytamy w komunikacie DSV Panalpina.

– Serdecznie witamy naszych nowych kolegów z Prime Cargo. Ich bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi kanału z e-commerce będzie idealnym uzupełnieniem naszej dotychczasowej działalności. Przejęcia i połączenia traktujemy jako możliwość tworzenia jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań dla naszych wspólnych klientów. Nasze zespoły czekają na rozpoczęcie współpracy, co umożliwi zapewnienie doskonałej obsługi w dziedzinie logistyki kontraktowej – mówi Maciej Walenda, executive vice president CEE, Russia and Izrael.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu 2-3 miesięcy z zastrzeżeniem zwyczajowych obostrzeń, takich jak uzyskanie zgody urzędów ochrony konkurencji. W tym okresie Prime Cargo i DSV Panalpina będą prowadzić działalność niezależnie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane