DSV Solutions obsłuży branżę odzieżową w A2 Warsaw Park

Panattoni Europe

Operator logistyczny zajmie ok. 12 tys. mkw. powierzchni w centrum logistycznym A2 Warsaw Park. Wprowadzi się do niego w listopadzie br., a już w lipcu otrzyma early access. Na wynajętej powierzchni, DSV Solutions będzie wykonywać operacje logistyczne dla branży odzieżowej.

Część magazynowa o powierzchni 11 016 mkw. zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb najemcy, w szczególności z uwzględnieniem indywidualnych rozwiązań dedykowanych strefie manipulacji. Pozwolą one na sprawną rotację towarami na krótkich odległościach, a także zdecydowanie uproszczą proces przeładunku i składowania.

Deweloper, Panattoni Europe informuje ponadto, że świetliki dachowe zamontowane nad tą strefą pozwolą w większym stopniu wykorzystać naturalne światło dzienne, a systemy wentylacyjne i grzewcze umożliwią stałą pracę ludzi w obiekcie.

Część socjalno-biurowa zajmie 939 mkw. i będzie wyposażona w showroom odzieży i akcesoriów. Ponadto DSV Solutions skorzysta z placów manewrowych i bramy na poziomie „0”.

Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni, szacuje, że w ciągu 10 lat dla DSC Solutions deweloper wykonał już ok. 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej. – Ostatnie raporty pokazują, że rynek stołeczny cały czas jest w cenie. W trzech strefach warszawskich pod koniec marca br. budowano najwięcej w kraju, bo ponad 600 000 mkw. Ponadto w drugiej strefie odnotowano największą aktywność najemców – 20 proc. krajowego wolumenu transakcji – informuje Dobrzycki.

A2 Warsaw Park o powierzchni ponad 100 tys. mkw. znajduje się 30 km od centrum Warszawy i tyle samo od Lotniska Chopina.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane