DSV Solutions obsłuży magazyn Mondelēz International

Panattoni Europe

Panattoni Europe wybuduje na Dolnym Śląsku obiekt magazynowy dla DSV Solutions. Firma będzie w nim realizować operacje logistyczne dla koncernu Mondelēz International, producenta słodyczy sprzedawanych pod takimi markami jak Milka, Alpen Gold, Prince Polo, Oreo i Halls.

Magazyn o powierzchni blisko 8 000 m kw. powstaje w Skarbimierzu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w pobliżu zakładów produkcyjnych Mondelēz International. Dzisiaj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, zaś planowe zakończenie inwestycji przewidziano na kwiecień 2020 r. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Magazyn jest budowany w formule BTS na działce o powierzchni 3,1 hektara. 100 mkw. z 8 000 mkw. zostanie przeznaczone na magazyn suchy. Kolejne 1 500 mkw. zajmie powierzchnia z kontrolą temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania gum i cukierków, a następne blisko 2 900 mkw. będzie przystosowane do magazynowania czekolady.

11 doków dla ciężarówek
Pomieszczenia biurowe zajmą 225 mkw. Aby sprostać potrzebom inwestora, wysokość netto hali zostanie podniesiona do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, by przejąć obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Obiekt zostanie także wyposażony w 11 doków. Najemca będzie mógł rozpocząć swoją działalność już w kwietniu 2020 roku.

– Nasza współpraca z Grupą DSV rozwija się od ponad 12 lat, co jest potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług i zrozumienia potrzeb klienta. Najnowsza, wspólna inwestycja wymagała przy tym ścisłej współpracy także z firmą Mondelēz, której produkty finalnie znajdą się w magazynie. Dlatego bardzo się cieszę, że mogliśmy nawiązać taką współpracę jednym z największych producentów żywności, a dodatkowo jestem pewien, że nowy obiekt umożliwi DSV dalsze efektywne prowadzenie procesów logistycznych – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.

Współpraca w 6 lokalizacjach
Deweloper dostarczył dla DSV już blisko 130 000 mkw. powierzchni magazynowej w takich lokalizacjach jak Warszawa, Łódź, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Dodatkowo, Panattoni wynajęło dla DSV 23 000 mkw. w Czechach na terenie Panattoni Park Prague-Airport II.

Mondelez Polska jest wiodącą̨ firmą branży spożywczej, od 27 lat obecną na naszym rynku. Zatrudnia blisko 4600 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce. Firma na terenie Skarbimierza ma dwa zakłady produkcyjne – czekolady oraz gum do żucia i cukierków.

Połączenie tych zakładów z nową halą magazynową w jednej lokalizacji pozwoli firmie znacznie usprawnić procesy logistyczne od produkcji po zarządzanie zapasami i dystrybucję produktów.

Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane