Erum Group otworzyło w Gdańsku centrum logistyczne

Cresa Polska

Hiszpański producent wyrobów z plastiku Erum Group rozszerza swoją obecność w Europie. W Gdańsku powstało centrum logistyczne spółki o powierzchni blisko 5 tys. mkw. Obiekt zatrudnia 400 osób.

Erum Group to międzynarodowa grupa z kapitałem hiszpańskim zajmująca się produkcją wieszaków i innych wyrobów z tworzyw sztucznych, recyklingiem tworzyw sztucznych i gospodarką odpadami. Firma produkuje wyroby wyłącznie w swoich fabrykach. Posiada sieć logistyczną, która wkrótce będzie obecna w ponad 69 krajach na całym świecie. Działalność Erum Group zakłada zmniejszenie zużycia tworzyw sztucznych i surowców pierwotnych na rzecz produkcji w obiegu zamkniętym w sposób pozwalający na ponowne użycie i recykling. Firma prowadzi pionierski projekt RTS „Return to the source” dotyczący recyklingu tworzyw sztucznych, w którym projektowanie, procesy produkcyjne i logistyka są planowane w sposób zrównoważony. Każdy z procesów ma na celu zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2.

Centrum logistyczne zostało otwarte w parku magazynowym przy ul. Bysewskiej 18 w Gdańsku. Znalazło w nim pracę 400 osób. Obiekt odpowiada za dystrybucję towarów w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji.

W negocjacjach z właścicielem obiektu najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane