Etisoft uruchomi magazyn w Gliwicach

Etisoft

Dostawca etykiet oraz produktów automatyzujących procesy m.in. w magazynach – Etisoft, zakłada Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park w Gliwicach. Prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy już się rozpoczęły.

W obiekcie powstanie centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowe wyrobów gotowych. Do zagospodarowania Etisoft ma ponad 4 tys. mkw powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 mkw powierzchni biurowej. Bezpośrednim sąsiadem firmy będzie jedna z jej spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. mkw.

Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem, gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także zostanie przeniesiony główny magazyn wysyłkowy.

Funkcjonowanie magazynu będzie się opierało o SALMA – System Automatycznej Logistyki i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie. – Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca – dodaje Michał Majnusz.

Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami. Dostarczaniem do pakowania zajmie się robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania. Pakowanie będzie zaś wspierane przez system asystujący operatorowi. System ten podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby było to najbardziej optymalne.

Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.

Przedsięwzięcie to realizowane jest wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Zakończenie przeprowadzki do DBP przez Etisoft planowane jest do końca 2022 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane