Etisoft uruchomi magazyn w Gliwicach

Etisoft

Dostawca etykiet oraz produktów automatyzujących procesy m.in. w magazynach – Etisoft, zakłada Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park w Gliwicach. Prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy już się rozpoczęły.

W obiekcie powstanie centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowe wyrobów gotowych. Do zagospodarowania Etisoft ma ponad 4 tys. mkw powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 mkw powierzchni biurowej. Bezpośrednim sąsiadem firmy będzie jedna z jej spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. mkw.

Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem, gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także zostanie przeniesiony główny magazyn wysyłkowy.

Funkcjonowanie magazynu będzie się opierało o SALMA – System Automatycznej Logistyki i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie. – Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca – dodaje Michał Majnusz.

Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami. Dostarczaniem do pakowania zajmie się robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania. Pakowanie będzie zaś wspierane przez system asystujący operatorowi. System ten podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby było to najbardziej optymalne.

Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.

Przedsięwzięcie to realizowane jest wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Zakończenie przeprowadzki do DBP przez Etisoft planowane jest do końca 2022 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane