Fabryka zmywarek w centrum zagłębia logistycznego BSH

Panattoni Europe

Panattoni Europe otworzył fabrykę zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obiekt powstał w Łodzi – obok Central European Logistics Hub – zajmując 57 000 mkw. Uroczyste otwarcie nastąpiło 10 września, 10 miesięcy od momentu zakupu gruntu. W sąsiedztwie fabryki znajduje się również Centrum Logistyczne BSH oraz powstający Panattoni Apliance Park, tworzony na potrzeby obiektu produkcyjnego BSH.

Hala produkcyjna BSH zajęła 47 400 mkw. Ponadto budynek został wyposażony w inteligentny system zarządzania (BMS). Oprócz części produkcyjnej w obiekcie znalazła się powierzchnia biurowo-socjalna licząca 9 500 mkw.

Obiekt powstał zaledwie 10 miesięcy od zakupu gruntów, co było dużym wyzwaniem dla dewelopera. Mówi o tym Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe: „Realizacja fabryki BSH była skomplikowanym procesem. Już zakup gruntu był dużym przedsięwzięciem, ponieważ nabyliśmy go od 21 właścicieli. Do budowy, w szczytowym okresie inwestycji, zmobilizowaliśmy 400 pracowników i 50 wykonawców. Był to trzeci wspólny projekt z firmą BSH, ale zdecydowanie najbardziej wymagający.

Fabryka BSH w Łodzi stała się centrum całego zagłębia logistycznego firmy. Panattoni Europe za pomocą dwóch zadaszonych i obudowanych łączników – po 58 m długości każdy – spoił ją z centrum logistyczym BSH o powierzchni 79 000 mkw. Obiekt, który posiada własną bocznicę kolejową znajduje się na terenie Central European Logistics Hub – największego kompleksu logistycznego w Europie.

Tunele łączące go z fabryką pozwolą na płynny przepływ materiałów między obiektami oraz usprawnią logistykę gotowych produktów z fabryki do miejsc docelowych. Również na terenie HUBu znajduje się powstający Panattoni Appliance Park o powierzchni 30 000 mkw. Realizowany jest wyłącznie na potrzeby fabryki zmywarek BSH. W parku lokują się producenci i poddostawcy, którym transport ułatwi stworzone przez Panattoni Europe połączenie drogowe z zakładem produkcyjnym BSH. Ukończenie kompleksu planowane jest na pierwszy kwartał 2020 r.

W nowo otwartej fabryce zmywarek BSH w Łodzi zatrudnienie znajdzie docelowo 1500 osób, które będą pracować przy produkcji 3 milionów urządzeń rocznie. W zakładzie produkowane będą m.in. zmywarki o szerokości 45 cm, wytwarzane w Polsce po raz pierwszy. Ruszy również produkcja urządzeń wyposażonych w system Home Connect – autorskiego rozwiązania BSH opartego na Internecie Rzeczy. Pozwala ono na poszerzenie funkcjonalności urządzeń poprzez aplikację na smartfony i tablety.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane