Frigo Logistics obsłuży 113 sklepów Auchan

Auchan

Auchan Retail Polska wybrał Frigo Logistics na kolejnego partnera do obsługi logistycznej produktów mrożonych dla 113 sklepów sieci Auchan w całej Polsce. Operacje będą realizowane w modelu cross-dock wprost z magazynu w Radomsku.

Początek operacji magazynowych zostanie uruchomiony w drugiej połowie maja, w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Obsługa będzie prowadzona w ramach modelu cross-dock, co oznacza, że towar od dostawców po przyjęciu będzie od razu przygotowywany w oparciu o zamówienia sklepowe i bez magazynowania kierowany do dalszej wysyłki, do ponad 113 punktów sprzedaży Auchan w całym kraju. Centrum logistyczne w Radomsku będzie przygotowywało dla Auchan ok. 15 tys. kartonów codziennie. Kompletacja zleceń Auchan będzie odbywała się z wykorzystaniem systemu głosowego voice picking, zwiększającego jej efektywność.  Ponadto, dla 51 sklepów sieci Frigo Logistics będzie również świadczyło usługę transportową.

Dobór odpowiednich partnerów jest ważnym elementem nowej strategii Auchan w zakresie Zarządzania Łańcuchem Dostaw i Logistyką. Decyzja o współpracy z Frigo Logistics podjęta została po dogłębnej analizie rynku, a o wyborze zdecydował wysoki profesjonalizm i partnerskie podejście zespołu firmy. Duże znaczenie ma również fakt, że Fresh Logistics nieustannie rozwija swoje zaplecze i jest liderem  w obsłudze głównych sieci handlowych w Polsce.

Sieć Auchan poinformowała wcześniej o wyborze operatora logistycznego do obsługi produktów mrożonych dostarczanych do sklepów w zachodniej Polsce. Została nim firma Fresh Logistics (Grupa Raben), która wykorzysta do realizacji umowy magazyn w Gądkach koło Poznania.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane