Frontier Estates zrealizuje w Polsce 10 inwestycji

Frontier Estates

Europejski deweloper Frontier Estates planuje na Dolnym Śląsku swoją pierwszą inwestycję w naszym kraju. W ramach Frontier Park Wrocław w Bielanach Wrocławskich powstanie obiekt modułowy o powierzchni ok. 8,9 tys. mkw., w którym będzie można prowadzić działalność handlową, biurową i magazynową. Docelowo w całym kraju powstać ma 10 tego typu nieruchomości.

Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac planowane jest na kwiecień 2021 roku. Obiekt będzie pierwszą nieruchomością Frontier Estates w ramach planowanej w całej Polsce sieci Small Business Units (SBU). Powierzchnie będą dostępne do wynajęcia i realizowane w formule „forward sale”. Następne SBU powstaną w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie i w Lublinie.

– Jako doświadczony deweloper przemysłowy w Wielkiej Brytanii, gdzie oddaliśmy do użytku ponad 40 ustandaryzowanych obiektów, dostrzegamy potencjał wykorzystania naszej wiedzy i doświadczenia w Polsce. Koncepcja Small Business Units zakłada budowę jednego lub więcej budynków o funkcji magazynowej, wystawowej, handlowej i biurowej na działkach w najlepszych lokalizacjach – mówi Noel Carter, dyrektor ds. operacji europejskich w Frontier Estates.

Projekt Frontier Estates jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy planują zintegrować swoje biuro z powierzchnią magazynową lub produkcyjną i salonem sprzedaży. Taka kombinacja pozwoli najemcy na efektywne wykorzystanie powierzchni.

– Biorąc pod uwagę obecne okoliczności związane z pandemią i jej wpływem na rynek najmu, przyjęliśmy bezpieczne założenia dotyczące terminu zakończenia komercjalizacji inwestycji w Bielanach Wrocławskich i jesteśmy dobrze przygotowani do wejścia na rynek. Frontier Park Wrocław zaoferuje nie więcej niż dwanaście modułów dla grupy starannie wyselekcjonowanych najemców. Będzie to produkt premium i oferta limitowana – twierdzi Noel Carter.

 

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane