Geis otwiera oddziały w Pruszczu Gdańskim i Legnicy

Geis PL

Firma logistyczna Geis szukała nowych lokalizacji z zapleczem magazynowym na północy oraz na południowym zachodzie naszego kraju. Celem firmy było przyspieszenie transportów od nadawcy do odbiorcy i poprawa jakości dostaw. Wybór padł na centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim (pomorskie) oraz na podobny obiekt w Legnicy (dolnośląskie).

Magazyn na Pomorzu położony jest w sąsiedztwie autostrady A1, która łączy centrum Polskiz wybrzeżem i pozwala zaoszczędzić czas zarówno na procesach porannych jak i wieczornych. – Nowy oddział w Pruszczu Gdańskim spełnia nasze wymagania pod kątem standardów powierzchni magazynowej. Odpowiednia infrastruktura i optymalne jej wykorzystanie w codziennej działalności umożliwi nam szybciej i skuteczniej dotrzeć do naszych klientów, zapewniając im usługi na najwyższym poziomie. Cieszy nas również doskonała lokalizacja, która zagwarantuje świetne warunki do dalszej ekspansji rynkowej – mówi Paweł Golec, dyrektor operacyjny Geis PL.

W ramach podpisanej umowy Geis będzie korzystać z 2782 mkw. powierzchni magazynowej z możliwością powiększenia o dodatkową przestrzeń. Do dyspozycji Grupy Geis będzie dostępnych 17 doków rozładunkowych oraz 1 brama z poziomu zero. W nowym obiekcie wykorzystywane będą wyłącznie wózki widłowe o napędzie litowo-jonowym. Dzięki takiej technologii główne procesy magazynowe będą realizowane sprawnie i bez zakłóceń.

Natomiast w południowo-zachodniej części Polski Grupa Geis, po długich analizach, postawiła na Legnicę. To właśnie w tym mieście firma otworzyła nowy oddział, którego zadaniem jest m.in. odciążenie jednej z kluczowych lokalizacji, czyli oddziału we Wrocławiu. – Legnica z geograficznego punktu widzenia jest bardzo dobrym wyborem. Uruchamiając oddział w tym mieście możemy efektywnie odciążyć inne nasze magazyny w regionie takie jak Wrocław oraz Zielona Góra. Bez wątpienia będziemy bardziej konkurencyjni na południowym zachodzie Polski, w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry, a także bliżej naszej zachodniej granicy – mówi Golec.

Wynajmowany obiekt ma powierzchnię 1450 mkw. i jest wyposażony w rampy rozładunkowe na dwóch przeciwległych ścianach magazynu. Oddział wystartował w sierpniu 2021 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane