Global Reach Logistics wchodzi do Polski

Prologis

Global Reach Logistics (GRL), obecny w wielu krajach dostawca usług logistycznych 3PL, zdecydował się na wejście do Polski. Firma wynajęła magazyn o powierzchni 11 680 mkw. w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Poznań.

GRL jest dostawcą usług logistycznych 3PL w branży ecommerce. Firma obsługuje m.in. sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie. – Otwarcie nowej lokalizacji w Polsce było logicznym podejściem do zaspokojenia bieżącego zapotrzebowania klientów, oferując strategiczną lokalizację z dostępem do głównych połączeń transportowych, łączących Europę Wschodnią z Zachodem. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój firmy i stworzenie zoptymalizowanego rozwiązania dla detalistów e-commerce – komentuje Henry Qi, dyrektor zarządzający Global Reach Logistics.

Johnson, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w GRL, dodaje, że na decyzję o rozszerzeniu działalności wpływ miały wyzwanie związane z brexitem.

W transakcji najmu powierzchni w Prologis Park Poznań uczestniczyły: firma AXI IMMO oraz czeska spółka 108 AGENCY. Obie należą do organizacji IRELS, której celem jest rozwój współpracy i realizacji międzynarodowych projektów logistycznych dla klientów firm stowarzyszonych. – Klient poszukiwał dużej, dobrze skomunikowanej logistycznie powierzchni, najlepiej dostępnej od ręki lub w parkach magazynowych z krótkim terminem do oddania. W wyniku analizy i przedstawieniu kilku wariantów na rozwój na polskim rynku, firma Global Reach Logistics zdecydowała się przyjąć ofertę Prologis Park Poznań i wypełni w 100% jeden z dostępnych budynków – powiedział Piotr Roszkowski, associate director, Industrial & Logistics w AXI IMMO.

Prologis Park Poznań to centrum logistyczne składające się z czterech budynków magazynowobiurowych oferujących łącznie ponad 43 000 mkw. powierzchni klasy A.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane