GLS otworzył placówkę w Tarnowskich Górach

GLS Poland

Firma kurierska GLS otworzyła swoją 47. placówkę w Polsce. W Tarnowskich Górach (woj. śląskie) powstał magazyn o powierzchni 200 mkw.

GLS zagęszcza sieć swoich placówek. Firma właśnie uruchomiła filię w Tarnowskich Górach. To magazyn o powierzchni 200 mkw., który ma pięć bram kurierskich i jedną bramę rozładunkowo-załadunkową. – Lokalna logistyka z międzynarodowym zasięgiem – to hasło przyświeca nam przy otwieraniu lokalizacji w mniejszych aglomeracjach z dużym potencjałem sprzedażowym. Naszym celem jest przesunięcie okien czasowych dostaw i odbiorów na późniejsze godziny i zapewnienie elastycznej logistyki dopasowanej do oczekiwań klientów – mówi Michał Dojcz, dyrektor operacyjny Regionu Południe GLS Poland.

GLS wzmacnia sieć swoich filii nie tylko na Śląsku, ale dąży przede wszystkim do równomiernego rozwoju w całym kraju. Nowe lokalizacje wspierają i odciążają już funkcjonujące filie, pozwalając firmie jeszcze lepiej organizować łańcuch dostaw.

Filia w Tarnowskich Górach to kolejny nowy punkt GLS na mapie Polski. W marcu tego roku firma otworzyła filię w Zamościu, która może obsłużyć 6 tys. paczek dziennie. W drugim kwartale ubiegłego roku sieć GLS powiększyła się o filie w Jeleniej Górze, Wieluniu, Krośnie
i Gryficach, w jesienią 2020 otwarte zostały lokalizacje GLS pod Starogardem Gdańskim, na północ od Warszawy – w miejscowości Różan koło Ostrołęki oraz w Wodzisławiu Śląskim.

– Przy założeniu, że w ciągu następnych trzech lat rynek urośnie o 1/3, a nawet więcej, to firmy logistyczne takie jak GLS muszą być gotowe, by zwiększać swoją przepustowość
i efektywność sieci. Oznacza to inwestycje w rozwój infrastruktury bazowej, ale też i floty, w tym przede wszystkim tej ekologicznej. Ważne jest również wdrażanie nowych narzędzi cyfrowych do dalszej optymalizacji procesów – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Na terenie Polski GLS posiada 47 filii i około 4500 punktów Szybkiej Paczki. Sieć Grupy GLS to ponad 120 centrów dystrybucji oraz ok. 1600 oddziałów w 41 krajach Europy, na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane