Grupa Raben otworzyła magazyn w Gdańsku

Panattoni Europe

Do centrum logistycznego Panattoni Park Gdańsk Airport wprowadziła się firma Raben Logistics Polska. Operator logistyczny wynajął 7560 mkw. powierzchni. W procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu Grupę Raben reprezentowała firma doradcza JLL.

To już kolejny raz, gdy Grupa Raben korzysta z obiektów Panattoni – dotychczas operator logistyczny podpisał umowy najmu z deweloperem na ponad 152 000 mkw. Teraz Raben zajął 7560 mkw. w Panattoni Park Gdańsk Airport – największej realizacji dewelopera w Trójmieście. Specyfika działalności operatora w ramach wynajętej powierzchni wymagała spersonalizowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwo korzysta m.in. z oświetlenia dostosowanego do planowanego układu regałów i strefy VAS (Value Added Service), a w magazynie odbywa się stały pomiar temperatury i wilgotności.

W kompleksie zastosowano również szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju, w ramach prowadzonego procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

– Grupa Raben od lat rozwija działalność na Pomorzu. Pozyskanie nowych powierzchni magazynowych – tym razem w Gdańsku to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy są zainteresowani składowaniem i obsługą magazynową swoich towarów relatywnie blisko portu i lotniska oraz dystrybucją swoich dóbr zarówno w Polsce czy Europie jak i w świecie (poprzez usługi frachtu morskiego i lotniczego). Warto nadmienić, iż poza czynnikami czysto ekonomicznymi podczas transakcji znaczną rolę odegrało partnerskie podejście Panattoni do całego procesu – mówi Maciej Stępień, dyrektor regionu Raben Logistics Polska.

Panattoni Park Gdańsk Airport to największa realizacja dewelopera w ramach własnych parków na Pomorzu. Docelowo kompleks osiągnie blisko 107 000 mkw. w pięciu budynkach, a najemców znalazło już ponad 97 000 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane