Grzegorz Lichocik dyrektorem zarządzającym Geis PL

Fotografia Grzegorza Lichcika, wiceprezesa spółki Geis PL.
Geis PL

Spółka logistyczna Geis PL ogłosiła zmiany w kierownictwie. Nowym dyrektorem zarządzającym i wiceprezesem został Grzegorz Lichocik – były prezes polskiego oddziału Dachser. Tym samym w zarządzie Geis PL jest teraz dwóch wiceprezesów i dyrektorów zarządzających, gdyż takie same funkcje sprawuje Adam Kwiatkowski. Z kolei dotychczasowy dyrektor operacyjny Paweł Golec, został prokurentem spółki.

Zmiany w kierownictwie Geis PL związane są z przejęciem w 2023 r. austriackiej firmy Quehenberger. Nowy dyrektor zarządzający i wiceprezes zarządu Grzegorz Lichocik ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi spółkami. Pracował m.in. w Schenker Polska, a w latach 2007-2021 był prezesem i dyrektorem zarządzającym Dachser w Polsce.

W Geis PL Lichcik będzie koncentrował się na rozwoju biznesu, transporcie międzynarodowym i logistyce kontraktowej. – Wraz z dotychczasowym wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym, Adamem Kwiatkowskim będzie współodpowiedzialny za całościowy rozwój i funkcjonowanie firmy na polskim rynku – wynika z komunikatu przedsiębiorstwa. Spółka podkreśla, że chociaż w zarządzie jest teraz dwóch dyrektorów zarządzających, to każdy ma inny obszar odpowiedzialności. Podobna struktura zarządu w jest w czeskiej spółce Geis.

Paweł Golec

Paweł Golec. Fot. Geis PL

Jednocześnie na prokurenta spółki został powołany Paweł Golec, jej wieloletni dyrektor operacyjny. Pracuje w grupie Geis w Polsce od 2015 roku i nadal będzie pełnił również funkcję dyrektora operacyjnego.

Prezesem Geis PL pozostaje Michal Martinovic, prezes Geis CZ oraz dyrektor zarządzający Geis w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz też:

Jarosław Witkowski został prezesem Dachser Polska

Geis PL planuje kupić 25 naczep typu CityLiner
Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane