GXO ma zgodę na przejęcie Clipper Logistics

Clipper Logistics

Amerykański operator logistyczny GXO Logistics poinformował, że otrzymał od Urzędu ds. Konkurencji i Rynków w Wielkiej Brytanii zgodę na przejęcie tamtejszej firmy – Clipper Logistics. Oba przedsiębiorstwa prowadzą globalną działalność i mają przedstawicielstwa m.in. w Polsce.

GXO Logistics należy do największych operatorów logistyki kontraktowej. Firma poinformowała, że otrzymała bezwarunkową zgodę od brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) na przejęcie firmy Clipper Logistics. GXO przedstawiło ofertę przejęcia 24 maja 2022 r., jednak do czasu zakończenia przeglądu regulacyjnego obydwie firmy prowadziły swoją działalność w niezależny sposób.

– GXO oraz Clipper są liderami w branży, a razem jesteśmy jeszcze silniejsi. Jako jedna firma, spodziewamy się przyspieszyć wzrost poprzez rozszerzenie naszej obecności na kluczowych rynkach oraz w najważniejszych branżach rozbudowując listę naszych największych klientów i zwiększając zakres innowacji logistycznych powiedział Malcolm Wilson, prezes GXO.

Jeszcze przed przejęciem, GXO zarządzało ponad 900 centrami logistycznymi na całym świecie o łącznej powierzchni 200 mln mkw., zatrudniając 120 tys. pracowników. Wraz z przejęciem firmy Clipper, GXO zyskuje ponad 50 nowych lokalizacji, 10 mln mkw. powierzchni magazynowej, 10 tys. pracowników oraz zwiększa swoją obecność na rynku polskim i niemieckim w sektorze farmaceutycznym, usług premium, logistyki zwrotów i napraw, które są kluczowymi obszarami wzrostu dla GXO.

GXO spodziewa się, że w ciągu dwóch lat od zamknięcia transakcji osiągnie znaczną wydajność i synergię kosztów. Proces integracji rozpocznie się wkrótce i będzie realizowany w drugiej połowie roku, zapewniając klientom skuteczną obsługę w szczycie sezonu świątecznego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane