Hillwood buduje centrum logistyczne w Sycowie

Hillwood Poland

Deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood Polska realizuje budowę parku logistycznego w Sycowie – na granicy województw dolnośląskiego i wielopolskiego. Powierzchnia dwóch hal wyniesie 87 698 mkw. Inwestycja jest finansowania z kredytu BNP Paribas wysokości 124 mln zł.

Hillwood Syców to centrum logistyczne, które będzie zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 698 mkw. Inwestycja zostanie oddana do użytku w czerwcu tego roku.

Deweloper podpisał z Bankiem BNP Paribas umowę kredytową o wartości 26,7 mln euro na budowę obiektu w Sycowie. Ten sam ban sfinansował w ostatnich sześciu miesiącach powstanie dwóch innych inwestycji Hillwood, na łączną kwotę 18 mln euro – w Siechnicach oraz Rawie Mazowieckiej.

– W parku magazynowym w Sycowie zastosowaliśmy szereg rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Podobnie, jak we wszystkich naszych magazynach, zainstalowaliśmy energooszczędne oświetlenie typu LED, a część urządzeń będzie zasilana zieloną energią z farmy fotowoltaicznej. Na terenie wokół budynków, zamiast klasycznych trawników, posiejemy łąki kwietne, które nie tylko zachwycą kolorami kwiatów, ale przyczynią się do oszczędności i w naturalny sposób stworzą lepszy mikroklimat w otoczeniu parku – mówi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

W procesie finansowania inwestycji w Sycowie, Siechnicach i Rawie Mazowieckiej Bank BNP Paribas był wspierany przez zespół warszawskiego biura kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, natomiast kancelaria Clifford Chance zapewniała wsparcie Hillwood.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane