Hillwood wybuduje CL w Piekarach Śląskich

Hillwood Polska

To już trzecia inwestycja tego dewelopera w województwie śląskim od początku roku. Wcześniej rozpoczął budowy magazynów w Gliwicach i Mysłowicach. W Piekarach Śląskich ruszy budowa centrum logistycznego o powierzchni ponad 42 tys. mkw. Obiekt zostanie oddany do użytku w ostatnim kwartale tego roku.

Centrum magazynowe klasy A – Hillwood Piekary Śląskie zlokalizowane jest przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911).

Magazyn w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję. Budynek będzie miał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw.

– Górny Śląsk jest drugim po stolicy, najpopularniejszym rynkiem magazynowym w kraju. Atutem regionu jest przede wszystkim jego strategiczna lokalizacja oraz bardzo dobra infrastruktura drogowa, ułatwiająca połączenia z innymi częściami Polski oraz całą Europą, co z kolei pozwala na znaczne obniżenie kosztów transportu – mówi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Hillwood jest aktywny w województwie śląskim od początku działalności w Polsce. Do końca 2020 roku wybudowana przez firmę powierzchnia magazynowa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wzrośnie do 220 tys. mkw. W pierwszym kwartale tego roku deweloper rozpoczął również budowę magazynów w Gliwicach i Mysłowicach.

Do tej pory firma wybudowała w województwie Hillwood Sosnowiec Zagłębie i Hillwood Ruda Śląska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane