ILS zakłada w Sosnowcu magazyn buforowy

Panattoni

ILS – operator logistyczny Grupy Inter Cars – największego dystrybutora części samochodowych w Europie Środkowej i Wschodniej, w ciągu niespełna 3 miesięcy podpisał dwie umowy najmu na ponad 22 tys. mkw. powierzchni Panattoni Park Sosnowiec I.

Grupa Inter Cars posiada blisko 500 placówek w Europie. W kwietniu 2022 r. firma zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 18,5 proc. rdr, a w pierwszych czterech miesiącach roku wypracowała przychody o 23,9 proc. większe niż rok wcześniej. W związku z szybkim rozwojem przedsiębiorstwo potrzebowało powierzchni magazynowej, którą dostarczyło mu Panattoni. ILS skorzystał z sosnowieckiego centrum logistycznego, gdzie powstaje magazyn buforowy dla głównego obiektu firmy, znajdującego się w tym samym mieście.

ILS skorzysta nie tylko z atrakcyjnego położenia parku – blisko własnego magazynu głównego. Niedaleko kompleksu przebiega droga S1, która prowadzi do granicy ze Słowacją w Zwardoniu, jak i autostrada A4 będąca częścią III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego i łącząca granice: południowo-zachodnią i południowo-wschodnią. Obiekt położony jest 16 km od Katowic i nieco ponad 70 km od Krakowa.

To nie pierwsza współpraca Grupy Inter Cars z Panattoni. Przedsiębiorstwo od ponad 5 lat korzysta z powierzchni w Panattoni Park Lublin, a w ubiegłym roku przedłużyło w nim umowę najmu do 2028 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane