InPost otworzy 8 centrów dystrybucji

Panattoni Europe

Firma kurierska InPost jest jednym z największych najemców powierzchni logistycznych w naszym kraju i nie przestaje inwestować w kolejne. W ramach umowy zawartej z deweloperem Panattoni Europe, w ośmiu lokalizacjach powstaną jej nowe centra dystrybucji. Łączna powierzchnia w obiektach, które zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku, wyniesie 75,5 tys. mkw.

Nowe huby InPost powstaną zarówno na rynkach “Wielkiej Piątki” – we Wrocławiu i Poznaniu, ale też w Radzyminie, gdzie stworzone zostanie centrum InPost do obsługi północnej części Aglomeracji Warszawskiej. Firma postawiła również na Kalisz, Siedlce, Szczecin, Rzeszów i Wałbrzych.

Dotychczas Panattoni wynajęło InPost ok. 325,5 tys. mkw. Nowa umowa dotyczy 8 lokalizacji o łącznej powierzchni 75,5 tys. mkw. – Realizacja ta pokazuje również trend na rynku – inwestowania przez firmy kurierskie w coraz większą liczbę regionalnych centrów dystrybucji – również w mniejszych ośrodkach – w celu poprawienia efektywności dostaw zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostarczenia przesyłki – tłumaczy Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni Europe.

Rafał Brzoska, prezes InPost informuje, że w 2020 roku firma podwoiła obroty i wolumen przesyłek, które obsługuje, a rok obecny zapowiada się jeszcze lepiej. – Polska – wraz z największą ze wszystkich krajów w Europie siecią Paczkomatów i gigantycznym zapleczem logistycznym – będzie wzorem dla naszego rozwoju międzynarodowego. Nasz model jest unikatowy na skalę światową i bardzo trudny do podrobienia. A przede wszystkim – sprawdzony na milionach przesyłek, dostarczanych w reżimie D+1 – twierdzi Brzoska.

Prezes InPostu dodaje, że potencjał firmy wzrośnie dodatkowo dzięki nowej fabryce Paczkomatów, która ruszy w połowie roku. InPost powiększy swoje aktywa także dlatego, że przejmie Mondial Relay – francuską firmę posiadającej rozbudowaną sieć 15 800 punktów odbioru i nadania w Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane