Inpost otworzy fabrykę i centrum badawczo-rozwojowe

Panattoni Europe

W ramach budowanego miejskiego centrum logistycznego City Logistics Kraków Airport, stworzona zostanie fabryka paczkomatów. Obiekt Inpostu zajmie 7 230 mkw. z 12,5 tys. mkw., które wybuduje Panattoni Europe w Małopolce.

Inpost wynajął 7 230 mkw. (produkcja: 5800 m kw.; biura: 1432 m kw.) w City Logistics Kraków Airport. Dzięki temu firma kurierska zwiększy efektywność procesów produkcyjnych. W City Logistics Kraków Airport – oprócz produkcji paczkomatów (włączając w to elektromontaż modułów z ekranami dotykowymi) – rozbudowane zostanie centrum badawczo-rozwojowe z dwoma laboratoriami i showroomem. Będą tam prowadzone prace rozwojowe i testy nowych urządzeń.

Realizacja obiektu produkcyjnego dla InPost to już kolejna współpraca obu firm – dotychczas operator logistyczny wynajął łącznie 250 tys. mkw., z czego ponad 9 tys. mkw. w innym krakowskim parku – City Logistics Kraków I.

Liczba Paczkomatów w Polsce wynosi 11 tys. Według raportu Gemius z marca 2020 r. 61% kupujących w Internecie deklaruje, że paczkomaty są najczęściej wybieraną formą dostawy.

– Rozbudowa naszej infrastruktury to nie tylko nowe lokalizacje paczkomatów – a chcemy powiększać w tym roku sieć o 100 maszyn tygodniowo. Obok nowych sortowni i centrów logistycznych oraz inwestycji w IT – naszym priorytetem jest umocnienie pozycji czołowego producenta maszyn w Europie. Dzięki temu możemy szybko wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania w naszych maszynach i jako pierwsi testować pomysły, których nikt jeszcze nie zastosował na rynku – informuje Rafał Brzoska, prezes Inpost.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane