InPost postawił 4 tys. paczkomatów w Wielkiej Brytanii

Paczkomaty InPort w Wielkiej Brytanii
InPost

Grupa InPost w ciągu ostatnich 12 miesięcy podwoiła liczbę maszyn paczkowych na Wyspach Brytyjskich. Aktualnie zainstalowano w tym kraju czterotysięczny paczkomat. Grupa InPost pozyskała na tamtejszym rynku kolejnych partnerów: sieć handlową WHSmith oraz zarządcę londyńskiego metra – Transport for London.

– Nasze urządzenia na rynkach europejskich zyskują coraz większą popularność. Klienci doceniają je za bezpieczeństwo i ekologię oraz szybkość odbioru przesyłki, która trwa zaledwie kilka sekund. Naszym głównym celem w Wielkiej Brytanii jest rozwój sieci naszych maszyn – choć już dziś, w Londynie, Manchesterze i Birmingham mamy ich więcej niż jest dostępnych placówek Royal Mail. Pomagają nam w tym nasi partnerzy, którzy widzą wymierne korzyści w ich instalacji, w swoich sieciach. Doświadczenie InPost cenią firmy e-commerce – zarówno najwięksi gracze jak i detaliści, którzy mogą zaoferować klientom innowacyjną metodę dostawy – mówi Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPostu.

Grupa InPost podwoiła liczbę swoich paczkomatów w Wielkiej Brytanii, w ciągu 12 miesięcy – do 4 tys. urządzeń. – Rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców a także odbiorców dowodzi, że istnieje duże zapotrzebowanie na wygodny, zrównoważony sposób dostaw. To napędza nas do działania by zapewnić jak największej liczbie konsumentów dostęp do naszych usług – twierdzi Michael Rouse, prezes InPost International.

InPost podpisał w Wielkiej Brytanii nowe kontrakty z partnerami. Obok Tesco czy Westfield – urządzenia InPost pojawią się także w sieci WHSmith. To globalny sprzedawca książek, prasy oraz artykułów piśmienniczych. Na brytyjskim rynku Grupa InPost nawiązała także współpracę z Transport for London (TfL) – jednostką organizacyjną transportu publicznego
w Londynie, odpowiedzialną między innymi za londyńskie metro. Paczkomat InPost usytuowany jest głównie w obrębie parkingów TfL, w pobliżu stacji metra i stacji kolejowych, zapewniając lokalnej społeczności i osobom korzystającym z transportu publicznego możliwość odbierania i nadawania paczek.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane