Inpost przejmie europejskiego operatora przesyłek

BarnCas, Wikipedia

Mondial Relay – francuska platforma dystrybucji paczek w handlu internetowym jest na celowniku Inpostu – poinformowała polska spółka notowana na giełdzie w Amsterdamie. Jeśli dojdzie do przejęcia, operator paczkomatów zyska dostęp nie tylko do rynku francuskiego, ale też m.in. belgijskiego i hiszpańskiego, bo tam również operuje Mondial Relay.

– „Rozległa sieć Mondial Relay, obejmująca ponad 15800 punktów odbioru i nadania, doskonale pasuje do naszej innowacyjnej sieci paczkomatów. Widzimy w tym połączeniu okazję do odblokowania niewykorzystanego popytu i przedefiniowania dostaw na ostatniej mili. Dzięki tej transakcji InPost może stać się wiodącym, ogólnoeuropejskim operatorem rozwiązań dostaw dla e-commerce, znacznie przyspieszając dostęp do wygody korzystania z paczkomatów dla konsumentów, e-sprzedawców, partnerów biznesowych i środowiska” – mówi Michael Rouse, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za rynki międzynarodowe w Inpost, w komunikacie przytoczonym przez PAP.

Mondial Relay należy do niemieckiej Grupy OTTO. – Połączenie Mondial Relay i InPost zapewni wyraźną korzyść obu firmom i zagwarantuje im możliwość realizacji dalszego wzrostu na niezwykle konkurencyjnym i szybko rozwijającym się francuskim rynku przesyłek – mówi Kay Schiebur, członek zarządu Otto Group Services.

Transakcja ma kosztować 565 mln euro (2,58 mld zł). Przejęcie ma być finansowane długiem. Transakcja ma być zrealizowana do końca drugiego kwartału 2021 r.

Mondial Relay w 2020 roku osiągnął 60 mln euro EBITDA i 437 mln euro przychodów brutto.

Zdjęcie: BarnCas

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane