Inpost uruchomi centrum logistyczne w Krakowie

Panattoni Europe

Centrum logistyczne Inpost w stolicy Małopolski powstanie na terenie kompleksu City Logistics Kraków I, którego inwestorem jest Panattoni Europe. Hala dla firmy kurierskiej o powierzchni ponad 9 tys. mkw. powstanie jako pierwsza i powinna być gotowa już we wrześniu 2021 roku.

Pierwszy z obiektów City Logistics Kraków I o powierzchni 14 500 mkw. będzie gotowy we wrześniu przyszłego roku. To w nim InPost, największy w kraju operator logistyczny, zajmie 9 040 mkw. Pozostała powierzchnia i kolejny obiekt (22 000 mkw.) mają charakter spekulacyjny i będą budowane w formule Small Business Unit (SBU).

– Powierzchnie w parkach miejskich są kluczowym ogniwem usprawniającym operacje na linii e-sklep – firma kurierska – konsument. Znacząco ułatwiają dystrybucję towarów na etapie tzw. ostatniej mili i maksymalnie skracają czas dostawy przesyłek do odbiorcy. Bez wątpienia, Kraków z dużą liczbą mieszkańców i bogatym rynkiem zbytu musi budzić zainteresowanie tych firm, zwłaszcza w dobie szybkiego rozwoju e-commerce oraz wielokanałowych strategii sprzedaży – informuje Marek Dobrzycki, managing director w Panattoni.

W 2019 r. firma Inpost wynajęła łącznie 107 950 mkw. – to 4 proc. całkowitego popytu netto w kraju. Spółka była także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r. – w sumie 57 863 mkw. – wyprzedzając tym samym na podium DHL oraz Pocztę Polską. Lokalizacje uruchomione przez Inpost pozycjonują spółkę w Top 3 najbardziej aktywnych podmiotów e-commerce na rynku logistyki magazynowej – operator ustępuje pod tym względem jedynie Amazon i Zalando, globalnym gigantom e-sprzedaży.

Aktualnie Inpost zajmuje blisko 30 000 mkw. powierzchni magazynowej dostarczonej przez Panattoni m.in. w Toruniu, Szczecinie, Opolu czy Olsztynie. W tym kwartale obejmie kolejne w A2 East Warsaw Park (8 200 mkw.), Panattoni Park Lublin III (8 100 mkw.), Panattoni Park Bydgoszcz II (2 470 mkw.) oraz Panattoni Park Białystok II (8 500 mkw.).

City Logistics Kraków I powstanie w stolicy Małopolski przy ul. Cementowej. Będzie podlegać certyfikacji w systemie BREEAM” na poziomie „Very Good.”

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane