Jarosław Witkowski został prezesem Dachser Polska

Jarosław Witkowski z Dachser
Dachser Polska

Niemiecka firma logistyczna Dachser poinformowała, że prezesem Dachser Polska jest Jarosław Witkowski, który pełnił wcześniej funkcję pełnomocnika zarządu polskiej spółki. Witkowski zaczął pełnić obowiązki prezesa z początkiem roku 2024, ale dopiero od lutego formalnie kieruje przedsiębiorstwem.

Od stycznia 2022 r. aż do śmierci w listopadzie 2023 r. polskim oddziałem Dachser kierował Michał Simkowski. Od tamtej pory spółka Dachser Polska pozostawała bez lidera.

Jarosław Witkowski jest menedżerem z 26-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Karierę zawodową budował m.in. w takich firmach jak Raben Group, GLS i ROHLIG SUUS Logistics. Prawie 14 lat temu dołączył do Dachser jako kierownik oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. W  ciągu ostatnich 10 lat awansował na stanowisko dyrektora regionu oraz dodatkowo pełnił funkcję kierownika oddziału w Gdańsku.

Przez ostatnie 10 miesięcy Jarosław Witkowski pełnił kluczową rolę jako pełnomocnik zarządu Dachser Polska. Dogłębna znajomość branży logistycznej oraz firmy przyczyniły się do utrzymania stabilności i efektywnego funkcjonowania spółki w tym okresie. Z dniem 1 lutego 2024 roku Jarosław Witkowski został prezesem zarządu Dachser Polska.

– Przez 17 lat działalności w Polsce firma dynamicznie rozwijała się pod skrzydłami doświadczonych menadżerów i sprawdzonych ekspertów. Dachser Polska jest w najlepszych rękach. Jestem przekonany, że Jarosław Witkowski dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naszej organizacji jest najlepszym kandydatem na to stanowisko – powiedział Wolfgang Reinel, dyrektor zarządzający European Logistics North Central Europe w Dachser.

Jarosław Witkowski podkreśla, że objęcie stanowiska prezesa to dla niego zaszczyt i wyraz wielkiego zaufania. – Podjąłem to wyzwanie z pełną odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem. Od początku strategia firmy Dachser była ukierunkowana na konsekwentny rozwój swojej sieci i zamierzam ją kontynuować. W Dachser kierujemy się wspólnymi celami i wartościami, których głównym zadaniem jest umacnianie grupy. Będę kontynuował tradycję zachowania najwyższej jakości i wzmacniania wartości naszej organizacji – oznajmił nowy prezes Dachser Polska.

Na polskim rynku Dachser działa od 17 lat. Dysponuje prawie 30 tys. mkw. powierzchni przeładunkowej oraz 32 tys. mkw. magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. Aktualnie w kraju znajduje się dziesięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie, Szczecinie oraz Toruniu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane