JAS-FBG otworzy terminal cross-dockowy pod Lublinem

FB Antczak

Operator logistyczny JAS-FBG wybuduje w pobliżu Lublina terminal do operacji cross-dockowych. O planowanej inwestycji poinformował jej generalny wykonawca – FB Antczak. Prace budowlane zakończą się w czwartym kwartale bieżącego roku.

Nowy terminal o powierzchni około 2,5 tys. mkw. umożliwi sprawny przeładunek towarów bez ich składowania w magazynie. Inwestycja jest realizowana w Trojaczkowicach koło Lublina – w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S19. Wokół zespołu budynków powstaną drogi dojazdowe, place manewrowe dla pojazdów ciężarowych oraz miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych i ciężarowych o powierzchni około 14,5 mkw.

Inwestycję realizuje JAS-FBG – polski operator logistyczny. W terminalu zastosowanych zostanie szereg proekologicznych rozwiązań, m.in. energooszczędne oświetlenie i inteligentny system sterowania, który umożliwia dostosowywanie natężenia światła do rzeczywistych potrzeb, a także nowoczesny system ogrzewania, spełniający wysokie standardy emisji spalin.

– Budowa terminalu dla JAS-FBG to kolejny projekt realizowany przez nas w strategicznym dla naszej grupy sektorze logistycznym. To także następny kontrakt pozyskany przez nasz krakowski oddział w rejonie południowo-wschodniej Polski. Jako doświadczony generalny wykonawca zdajemy sobie sprawę z rosnących wymagań inwestorów i najemców, nie tylko w jeśli chodzi o lokalizację obiektów, ale też jakość ich wykonania i standardy środowiskowe – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

JAS-FBG dysponuje ponad 80 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Firma zatrudnia ponad 1000 osób i posiada ponad 200 środków transportu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane