Kuehne+Nagel dystrybutorem szczepionki w Niemczech

Kuehne + Nagel

Ministerstwo Pracy, Zdrowia i Spraw Społecznych Nadrenii Północnej-Westfalii zleciło firmie Kuehne+Nagel realizację usług logistycznych na dystrybucją szczepionek przeciw COVID-19.

Kuehne+Nagel we współpracy z ministerstwem pracowało nad opracowaniem kompleksowego rozwiązania na magazynowanie i dystrybucje szczepionki w Nadrenii Północnej-Westfalii, największym pod względem ludności kraju związkowym Niemiec. Dawki szczepionki będą dostarczane do głównego krajowego centrum dystrybucyjnego obsługiwanego przez Kuehne+Nagel, a następnie przechowywane w pojemnikach termicznych, przepakowywane w mniejsze ilości i codziennie dystrybuowane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo do 53 punktów szczepień i innych placówek opieki zdrowotnej na terenie całego kraju.

– Szczepienie milionów ludzi w kraju tak rozległym jak Nadrenia Północna-Westfalia to historyczne zadanie na bezprecedensową skalę. Bardzo się cieszę, że mamy tak doświadczonego i kompetentnego partnera logistycznego do przechowywania i dystrybucji szczepionek – stwierdził Karl-Josef Laumann, Minister Pracy, Zdrowia i Spraw Społecznych Nadrenii Północnej-Westfalii.

W ciągu ostatnich miesięcy firma Kuehne+Nagel opracowała kompleksowe rozwiązanie do globalnej dystrybucji i przechowywania szczepionek przeciw COVID-19. Jego podstawą jest sprawdzona sieć KN PharmaChain, obejmująca połączenia z ponad 230 certyfikowanymi lokalizacjami na całym świecie dla logistyki lotniczej, morskiej, drogowej i kontraktowej.

Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne+Nagel International informuje, że firma chce wspierać w dystrybucji szczepionek także inne niemieckie kraje związkowe.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane