Kuehne+Nagel dystrybutorem wyrobów marki Swarovski

Kuehne+Nagel

Austriacka firma Swarovski, producent kryształów i biżuterii ze szkła, nawiązała współpracę z Kuehne+Nagel w zakresie dystrybucji swoich produktów w regionie EMEA. Operacje logistyczne będą wykonywane w belgijskim Tessenderlo. Zlokalizowane tam zautomatyzowane centrum dystrybucji skróci czas dostawy produktów do sklepów oraz do klientów indywidualnych.

Kuehne+Nagel zajmie się zarządzaniem całym łańcuchem dostaw B2B i B2C dla firmy Swarovski, a także kontrolą jakości i logistyką zwrotną. Firma zajmie się też logistyką opakowań wychodzących, gdzie potrzebne jest ostrożne obchodzenie się z przesyłkami. Obsługa logistyczna obejmie też ekskluzywne pakowanie prezentów i spersonalizowanych kart upominkowych.

Centrum dystrybucyjne w Tessenderlo jest częścią zarządzanego przez Kuehne+Nagel obiektu o powierzchni 70 000 mkw. Firma Swarovski zainwestowała w całkowicie zautomatyzowaną technologię transportu wahadłowego (shuttle technology) i wybrała centralnie zarządzaną usługę transportu end-to-end, obejmującą przepływy przychodzące, dystrybucję do sklepów oraz dostawy B2C. W ciągu 2022 r. ta działalność przyczyni się do utworzenia 100 miejsc pracy w okolicy centrum dystrybucyjnego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane