Langowski Logistics otworzył drugi magazyn w Gdańsku

Langowski Logistics

Operator logistyczny wynajął dodatkową powierzchnię w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) w bliskim sąsiedztwie Terminala Kontenerowego DCT. Dzięki niej powstał drugi magazyn spółki do składowania towarów poza regałami, ze względu na ich wagę lub gabaryty. Nowy magazyn dopełnia możliwości obsługowe magazynu wysokiego składowania, otwartego przez firmę w tym samym kompleksie w 2017 r. W negocjacjach umowy najmu firmę reprezentowała Cresa Polska.

Oba magazyny tworzą hub przeładunkowy dla strumienia ładunków międzynarodowych, a łączna powierzchnia wynosi 7000 mkw.

Drugi magazyn w Gdańsku wyposażony został m.in. w wózki do rozładunku towarów z udźwigiem do 3 ton i do 3,5 tony. Pełni rolę magazynu czasowego składowania oraz składu celnego. Przeznaczony jest do składowania towarów o niestandardowych wymiarach, które ze względu na wagę i gabaryty nie mogą zostać umieszczone na regałach. Pierwszy, powstały w tym samym kompleksie, magazyn firmy przeznaczony jest do przechowywania towaru na regałach. Nowa powierzchnia magazynowa stanowi jego uzupełnienie. Dodatkowo nowy obiekt otrzymał pozwolenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej na magazynowanie artykułów spożywczych, a wdrożony system HACCP, zapewnia bezpieczeństwo żywności.

– Trwają już prace wdrożeniowe systemu WMS, umożliwiającego nowoczesne zarządzanie ruchem towarów w magazynie. System ten pozwoli na obsługę klientów z dużymi wolumenami różnorodnych produktów w tym branży w e-commerce – informuje spółka w komunikacie.

W ramach logistyki magazynowej firma Langowski Logistics zapewnia składowanie towarów, paletyzowanie, przepakowywanie i konfekcjonowanie. Oferuje również obsługę Agencji Celnej, skład celny i magazyn czasowego składowania.

Nowy magazyn w Gdańsku to 5 własny magazyn Langowski Logistics. Łączna powierzchnia wszystkich magazynów firmy to obecnie 24 tys. mkw. Ostatnio firma otworzyła nową powierzchnię magazynową w łódzkim parku logistycznym Panattoni Central European Logistics Hub. Magazyn w Łodzi przeznaczony jest głównie do obsługi ładunków importowanych i eksportowanych koleją w relacji Europa – Chiny z wykorzystaniem Nowego Jedwabnego Szlaku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane