Łukasz Malinowski zostanie prezesem Portu Gdańsk

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (portgdansk.pl)

Rada Nadzorcza spółki Zarząd Morskiego Portu Gdańsk wybrała Łukasza Malinowskiego na nowego prezesa. Malinowski wygrał konkurs na to stanowisko, ogłoszony pod koniec marca 2023 r., po niespodziewanym odwołaniu ze stanowiska Łukasza Greinke. Nowy menedżer Portu Gdańsk obejmie stanowisko 27 kwietnia.

Z komunikatu ZMPG wynika, że nowy prezes jest doświadczonym menedżerem i radcą prawnym z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Jego specjalizacją jest zarządzanie korporacjami oraz zespołami prawnymi. Łukasz Malinowski jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. W Trójmieście prowadził kancelarie oraz współpracował ze znanymi kancelariami z rejonu.

Port Gdańsk informuje, że przez ostatnie trzy lata Malinowski zarządzał operacyjnie gdańskim oddziałem spółki Energa-Operator, obecnie należącej do Grupy Orlen.

Z Grupą Energa nowy prezes Portu Gdańsk związany jest od 2016 roku. Wcześniej był odpowiedzialny za obszary zarządzania korporacyjnego, a także polityki personalnej.

Jeszcze wcześniej Łukasz Malinowski przez ponad siedem lat związany był z Bankiem PH S.A. (Grupa GE Capital), a wcześniej również z Nordea Bank Polska S.A.

Malinowski zastąpi w Porcie Gdańsk Łukasza Greinke, który został niespodziewanie odwołany. Nieoficjalnie mówi się, przyczyną odwołania mogła być niska przepustowość portu spowodowana rozładunkami węgla oraz załadunkiem zbóż.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane