Maersk buduje magazyn baterii do e-samochodów

Maersk

Duński potentat rozpoczął budową centrum logistycznego w pobliżu Hanoweru. Obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. będzie służył do przechowywania i wysyłki akumulatorów do samochodów elektrycznych oraz komponentów do ich produkcji. Podobny obiekt Maerks uruchomił w listopadzie 2022 r. w czeskich Teplicach.

Nowy magazyn złożony z dwóch hal powstanie w niemieckim Berkhof, bezpośrednio przy autostradzie A7. Aktualnie firma Maersk rozpoczęła budowę obiektu logistycznego na działce o powierzchni ok. 50 tys. mkw. Zakończenie inwestycji zaplanowano na maj 2024 r.

– Obok magazynu w Teplicach magazyn akumulatorów w Berkhof będzie naszą drugą i jeszcze większą inwestycją tego typu w Europie. Dzięki niej zaspokoimy rosnące zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej na obsługę logistyczną akumulatorów do samochodów elektrycznych. Nowy magazyn znajduje się w pobliżu zakładów produkcyjnych kilku producentów samochodów i pomoże w rozwoju e-mobilności w Niemczech i Europie – mówi Jens-Ole Krenzien, dyrektor zarządzający Maersk na Europę Północną.

– Logistyka w branży motoryzacyjnej należy do najbardziej wymagających. Dzięki naszej kontroli nad wszystkimi ważnymi elementami łańcucha transportowego, zaoferujemy kontrahentom kompleksową obsługę baterii od fabryk w Azji do zakładów w Europie – dodaj Krenzien.

W ramach obiektu powstaną dwie hale o wysokości 12 metrów, w których będzie składowanych 34 tys. palet. Baterie będa monitorowane przez zaawansowany system bezpieczeństwa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane