Marka InPost debiutuje w Hiszpanii i Portugalii

InPost

Kolejny etap przejęcia europejskiej firmy kurierskiej Mondial Relay przez polski InPost. W lipcu 2022 r. marka InPost zastąpi markę Mondial Relay na rynku hiszpańskim i portugalskim. Okazuje się, że tylko tam nastąpi taka zmiana. InPorst poinformował, że nie zamierza zmieniać nazwy Mondial Relay we Francji, Belgii i Holandii. Unowocześniony będzie jednak jej wizerunek.

Transakcja została zamknięta w lipcu 2021 r. Aktualnie operator paczkomatów integruje francuski podmiot z własną marką. Okazuje się, że InPost przeprowadza rebranding marki Mondial Relay wprowadzając swoją markę InPost na rynek hiszpański i portugalski. We Francji i krajach beneluksu, dotychczasowa marka pozostanie, ale nieci zmieni się jej wizerunek. – Proces integracji Grupy InPost zakłada systematyczną implementację najbardziej innowacyjnych rozwiązań na kolejnych rynkach. Dotyczy to także marki InPost, która jest synonimem jakości świadczonych usług, a która z sukcesem rozwijana jest w Polsce, Wielkiej Brytani i Włoszech – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.

We Francji Mondial Relay zatrudnia 1300 pracowników, posiada 4 huby oraz 26 agencji regionalnych. W 2021 roku firma dostarczyła ponad 140 milionów paczek.

Dzięki transferowi know–how InPostu, Mondial Relay rozszerzy swoją ofertę o sieć paczkomatów. W tym miesiącu zainstalowany zostanie tysięczny paczkomat we Francji. Dzięki nowej usłudze Mondial Relay Express klienci biznesowi oraz użytkownicy końcowi będą mieli zagwarantowaną dostawę już kolejnego dnia. Pozwoli to zwiększyć konkurencyjność Mondial Relay, gdyż standardem we Francji, przy zdecydowanej większości dostaw, są dostawy w ciągu 2 – 3 dni.

Grupa InPost posiada także 3200 punktów odbioru paczek w Hiszpanii. Rozwój usług i wprowadzenie na rynek sieci paczkomatów wspiera podpisanie umowy z siecią stacji paliw Galp, która liczy 570 punktów. Pierwsze paczkomaty staną w głównych miastach Hiszpani takich jak Madryt, Barcelona, ​​Sewilla, Walencja i Malaga.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane