Michał Simkowski prezesem Dachser w Polsce

Michał Simkowski Dachser
Dachser

Funkcję prezesa Dachser w Polsce objął dotychczasowy szef trzech działów regionalnych firmy, Michał Simkowski, który zastąpił na tym stanowisku dr. inż. Grzegorza Lichocika. W związku z awansem Simkowskiego nastąpiły zmiany organizacyjne w oddziałach Dachser w Gdańsku i Rzeszowie.

Michał Simkowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Z Dachser związany jest od blisko 14 lat – odpowiadał m.in. za rozbudowę sieci oddziałów oraz rozwój organizacji w Polsce. W ostatnim czasie kierował oddziałami w Strykowie, Gdańsku i Rzeszowie. Karierę zawodową rozpoczynał w Spedpol, a następnie pracował w DB Schenker. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim.

W nowej roli Michał Simkowski będzie odpowiedzialny za działalność operacyjną i wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju Dachser w Polsce. Nominacja ma na celu dalsze wzmacnianie pozycji firmy na polskim rynku oraz rozwój oferty usług w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych – DACHSER DIY Logistics i branży chemicznej – DACHSER Chem Logistics.

– Dachser Polska w ciągu ostatnich 15 lat stał się dynamicznie rozwijającą się firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Jestem przekonany, że doświadczenie i sprawdzone umiejętności Michała pozwolą mu skutecznie rozwijać firmę oraz przyczynią się do wielu kolejnych sukcesów firmy – komentuje Wolfgang Reinel, Managing Director European Logistics North Central Europe w Dachser.

W związku z awansem Michała Simkowskiego nastąpiły zmiany organizacyjne w dotychczas zarządzanych przez niego oddziałach Dachser w Gdańsku i Rzeszowie. Obowiązki kierownika oddziału w Gdańsku tymczasowo przejął Jarosław Witkowski, kierownik oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. Natomiast zarządzanie oddziałem w Rzeszowie przejął Paweł Parcz, obecny kierownik oddziału w Sosnowcu.

Dachser działa w Polsce od 16 lat. Spółka dysponuje w Polsce 25 tys mkw. powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tys. mkw. magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. W 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 mln zł, obsługując 1,97 mln przesyłek. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 regularnych połączeń.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane