Midocean zmieni siedzibę centrum logistycznego

Panattoni

Firma deweloperska Panattoni wystartowała z budową Panattoni Park Ruda Śląska III. Obiekt jest już wynajęty w 95 proc., a jednym z najemców jest midocean – hurtownia spersonalizowanych artykułów promocyjnych, tekstyliów i upominków biznesowych. Przedsiębiorstwo wynajęło ponad 40 tys. mkw., powierzchni na główne centrum logistyczne i nadrukowee firmy w Europie.

Panattoni rusza z kolejną dużą inwestycją na Górnym Śląsku, gdzie firma dostarczyła już 1,6 mln mkw. powierzchni, a w planach ma kolejne 1 mln mkw. Teraz deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Ruda Śląska III o docelowej powierzchni 70 tys. mkw. Pierwszy etap obejmie realizację 50 tys. mkw., z czego 40,5 tys. mkw. wynajęło midocean – sprzedawca spersonalizowanych artykułów promocyjnych oraz tekstyliów i upominków biznesowych w Europie. Przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku od ponad 50 lat.

Wynajęta przez midocean powierzchnia będzie pełnić funkcję głównego centrum logistycznego i nadrukowego dla europejskiej działalności przedsiębiorstwa i pozwoli zwiększyć jego zdolności produkcyjno-magazynowe. Dlatego część przemysłowa zajmie 36 300 mkw., gdzie będą realizowane produkcja i magazynowanie, a aż 3500 mkw. przeznaczone zostanie na biura. Do hali Panattoni firma przeniesie się ze swojej dotychczasowej lokalizacji w Rudzie Śląskiej w połowie 2022 roku.

Wśród najemców rudzkiego centrum logistycznego są poza tym przedsiębiorstwa z branż dystrybucji artykułów sportowych, produkcji opakowań kartonowych, usług CNC.

Kompleks składać się będzie z 2 budynków o powierzchni ponad 70 000 mkw. Projekt parku umożliwia elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych, produkcyjnych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Obiekt spełni kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane